Anasayfa / BAYİLİKLER / Ziebart bayilik şartları

Ziebart bayilik şartları

ZIEBART EXPRESS BAYİLİĞİ

Yeni konseptimiz “Ziebart Express” ile
Türkiye’nin daha çok noktasında, daha çok otomobilsevere
bilinen Ziebart Kalitesiyle hizmet verebilmek için,
şimdi çok avantajlı şartlarla bayilikler veriyoruz.
GENEL BİLGİLER

“Oto Koruma” alanında dünyanın en önemli isimlerinden olan ve Türkiye’de kurucusu olduğu “Oto Koruma Sektörü”nde 1991 yılından beri ilkleri gerçekleştiren Ziebart, franchise bayilik sistemine eklediği Ziebart Express İstasyonları ile Türkiye’de daha geniş bir bölgeyi kapsıyor.
Ziebart Express İstasyonları,araç yoğunluğu ve iş getirisi açısından büyük veya küçük ölçekli bir Ziebart istasyonu yatırımını kaldıramayan ancak Ziebart’ın hizmet kalitesinde Ziebart uygulamalarını talep eden, nispeten daha küçük il ve ilçelerde açılmaktadır.
Ziebart’ın standart uygulamalarından “Boya Koruma”, “İç Koruma”, “Detaylı Temizlik İşlemleri”, Cam Filmi gibi “Aksesuar Uygulamaları” ile otomobilseverlere hizmet verecek Ziebart Express’lerde, standart Ziebart istasyonlarının aksine “doğru araç yıkama” hizmeti de verilecek.
250m²-500m² arasındaki kapalı alanlarda, daha düşük sermaye ve lisans bedeli ile açılacaktır.
Karlı bir yatırım olacak “Ziebart Express” bayiliği için belirlenen hedef bölgeler ve bayilik ile ilgili detaylı bilgi aşağıda sunulmuştur.

BAYİ ADAYINDA ARANAN KOŞULLAR
Bayilik verilecek bölgelerden (bölgedeki araç sayısının yeterliliğine bağlı olarak) birinde, uygun ölçekli istasyon için gereken yatırımı yapmak istemek
Kolay ulaşılabilen, iş merkezlerine yakın bir yerde, aşağıdaki tabloda belirtilen m²’ de kapalı alana sahip, içinde araçların rahat hareket edebilecekleri, tercihen müstakil bir dükkan bulabilmek.

Franchise yatırımı yapmayı planlayan kişinin hizmet sektöründe deneyimli, tercihen yönetici veya işveren olarak görev yapmış, işinin başında duracak olabilmesi, bu işi ana işi olarak yapacak olması.
Ziebart Express istasyonu için aşağıda belirtilmiş yaklaşık yatırım bedelini ve işyerinin gereken tadilat masraflarını nakit olarak ödeyebilecek sermayeye sahip olmak.

ANA LİSANSÖRLÜK
Adres : Nato Caddesi No: 10 Kat: 4 34418 Seyrantepe / İSTANBUL
GPS Koordinatları: 41,099884 (41° 5′ 59,57″ K) – 29,001600 (29° 0′ 05,53″ D)
Tel : (0212) 270 75 00 (Pbx)
Faks : (0212) 270 19 77
Genel Yazışma Adresimiz: mail@ziebart.com.tr
Merkez Ofis’in Çalışma Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cuma 09:00-18:00

GENEL MÜDÜR : HAKAN ALPTEKİN – halptekin@ziebart.com.tr
TEKNİK MÜDÜR : REHA ULUÇAY – rulucay@ziebart.com.tr
SATIŞ MÜDÜRÜ : MELİH ERGÜVEN – merguven@ziebart.com.tr
KOORDİNATÖRÜ : İPEK ULUÇAY – iulucay@ziebart.com.tr

 

ZIEBART TARİHÇESİ
İkinci Dünya Savaşı sonrası Almanya’dan Amerika’ya göçmen olarak gelmiş olan oto mekanik ustası Kurt Ziebart, otomobillerde birkaç yıl içinde oluşmaya başlayan paslanmayı görerek 1954’te Detroit’teki evinin garajında araştırmalara başladı ve kaportayı pasa karşı koruyabilen maddeler kullanan bir sistem geliştirdi. Bunu ilk olarak kendi otomobili 1954 model Packard’da denedi ve başarılı olduğunu gördü.

1959 yılında bir firma kurarak küçük bir dükkânda faaliyete başladı. 1963 senesinde bir grup yatırımcı, bu firmayı satın alarak bu teknik gelişmeyi franchise sistemi ile yayma yolunu seçti.

1963-1969 arası Ziebart için kâr bakımından hızlı gelişme dönemi oldu. Aletler, kullanılan malzemeler geliştirildi ve ilk detaylı teknik el kitabı hazırlanarak bayi eğitim sistemi yerine oturtuldu.

1969 senesinde sadece Amerika’da 150 adet Ziebart istasyonuna erişilmişti. Aynı süre içinde Kanada ve Japonya’da ana lisansörlükler verildi.

1970 senesinde Jan Hartmann Ziebart’ı satın alarak başına geçti. Hartmann’ın uyguladığı kararlı ve güçlü bir pazarlama programıyla 1979 senesine kadar bayi sayısı ve satışlar iki katına çıktı. Yine 1970’lerde Avrupa, Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Güney Afrika’daki ülkelere ana lisansörlükler verildi, 1975 yılında şu andaki genel merkez olan, içinde eğitim merkezi, bir uygulama istasyonu ve ana depo da bulunan binaya taşınıldı.
1976’da Ziebart laboratuarlarında gerçekleştirilen özel boya koruma maddesi ile geniş üretim başladı.
1980’lerin ilk yıllarında Amerika’da bu çaptaki şirketlerin yeniden düzenlenme çabaları, rekâbet ve otomobil satışlarında meydana gelen %50’ye varan azalmalar Ziebart’ı da etkiledi. Ziebart’da değişen pazara ve yeni ekonomiye ayak uydurarak ürün yelpazesini genişletti ve yönetim şeklinde de değişiklikler yaptı. 1980’lerdeki önemli yeniliklerden biri de Ziebart istasyonlarında detaylı temizlik işlemlerinin sunulması oldu. 1985’de doğanın korunmasına yardımcı olmak için solvent bazlı ürünler azaltılarak, su bazlı ürünlere geçildi.

1993 yılında başkan E. J. Hartmann dünyadaki tüm lisansörlerin uymaları gereken “Performans Taahüdü” adlı, hâlâ geçerli olan belgeyi tebliğ etti. Aralık 1994 tarihinde, Thomas E. Wolfe başkan oldu. Onun öncülüğü ile E. J. Hartmann, şirket hisselerini çalışanlara satarak emekli oldu.
Thomas Wolfe firmada köklü değişiklikler yaparak franchise’ın önemini ön plana çıkardı ve bu yolda önemli adımlar attı. Sisteme ayak uyduramayan küçük bayiler zaman içinde tasfiye oldu. Bu arada T.E. Wolfe, Ziebart bayileri için “Otomobillerin bakımını ve zenginleşmesini sağlayan ürün ve hizmetlerde tüketicinin birinci tercihi olmak” vizyonunu getirdi.

1990’lı yıllarda renkli cam filmleri ve kaput koruyucu filmler sunulmaya başlandı.
Bugün Ziebart, dünyanın 40’tan fazla ülkesinde 1000’e yakın istasyonla faaliyet göstermekte olup kendi sektöründe zirvedeki isim olarak başarısını sürdürmektedir.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*